• +90 212 325 23 00
  • Levent Mah. Beyazkaranfil Sok. No:18 Posta Kodu:34330 Beşiktaş/İSTANBUL
Image Here

Ticaret hayatının vazgeçilmezlerinden olan şirketler; iki veya daha fazla kişinin emeklerini ve mallarını ortak bir amaca erişmek üzere birleştirmeyi üstlendikleri sözleşmelerle kurulmaktadır. Bu Sözleşmelerle taraflar birbirlerine karşı ve tüzel kişiliği olan ticaret şirketlerinde ek olarak şirket tüzel kişiliğine karşı taahhüt altına girmektedirler.

Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanunun 2014 yılında yürürlüğe girmesi ile, şirket kurulması işlemleri daha da kolaylaştırılmıştır. Ekonomik ve sosyal dengelerdeki hızlı değişimle birlikte şirketlerin de yeni gelişmelere hızla ayak uydurması, pozisyon almaları, zamanında ticari hamleleri gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Hukuk büromuz tarafından, ticari şirketlere; şirketler hukuku mevzuatı kapsamında danışmanlık hizmeti verilmekte, haksız rekabet, iflas ve iflas erteleme, şirketlerin alacak, ticaret unvanına tecavüzün önlenmesi, vergi hukukundan, ortaklıktan çıkma ve diğer dava türlerinde dava takip işlemleri titizlikle yürütülmekte, para alacağına ilişkin ticari davalarda arabuluculuk süreçleri süratle takip edilmektedir.